نياز چاپ و بسته بندي صادراتي سوهان قم بايد در داخل كشور تامين شود

عامل توسعه خوشه كسب وكار سوهان به همراه مسوولان اتحاديه اين صنف و جمعي از فعالان صنف توليدي شيريني سوغات قم با حضور در شهرك صنعتي شكوهيه از صنايع وابسته به توليد و بسته بندي سوهان بازديد كردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قم، امير طيبي نژاد در اين رابطه اظهارداشت: يكي از الزامات صنعت در توليد كالاي داخلي توجه به صنعت بسته بندي و نوع عرضه توليدات به بازار مصرف است.
وي افزود: بي ترديد در دنياي امروز بسته بندي و توجه به اين صنعت خود يك رسانه و تبليغ اصلي در ورود كالا به بازار و عاملي مهم در جلب توجه و نظر مصرف كننده مي باشد. زيرا توليد كنندگان خارجي با استفاده از همين صنعت بسته بندي توانسته اند در بازارهاي بين المللي، ذائقه مصرف كننده را به خود جلب كنند.
طيبي¬نژاد با اشاره به تأثير به¬سزاي صنعت بسته¬بندي در رشد و اعتلاي صنعت سوهان قم طي چند سال اخير خاطرنشان ساخت: در راستاي مطالعات انجام شده زنجيره ارزش درخوشه كسب وكار سوهان قم، يكي از گلوگاه هاي اصلي كه بيشترين ارزش را در اين زنجيره ايجاد كرده است، بسته¬بندي و طراحي مي¬باشد.
وي گفت: صنعت سوهان قم توانسته است با بهره¬گيري از طراحي¬هاي منحصر به فرد در بخش بسته بندي و نوع عرضه محصول و كالا به بازارهاي داخلي و خارجي، تحولي اساسي بوجود آورد كه براي خود نيز ارزش افزوده بهتري نسبت به گذشته ايجاد كرده است.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم اضافه كرد: با وجود ورود توليد كنندگان سوهان به بسته بندي روز و استفاده از آن ولي متاسفانه شاهد هستيم آن گونه كه شايسته محصول ايراني است در داخل، بخش خصوصي به صنعت بسته بندي توجه نكرده و ما مصرف كننده توليدات خارجي هستيم.
وي تاكيد كرد: خوشبختانه با رونق توليد در صنعت سوهان بعنوان شيريني سوغات قم، روز به روز نياز به نوآوري و بسته بندي در اين صنعت افزايش مي يابد؛ لذا فعالان عرصه چاپ، تبليغات و بسته بندي در كشور مي توانند به اين عرصه ورود كرده و نياز داخلي به بسته بندي سوهان را تامين كنند تا نيازي به استفاده از بسته بندي خارج از كشور نباشد.
طيبي نژاد تصريح كرد: در همين راستا عامل توسعه خوشه كسب وكار سوهان به همراه مسوولان اتحاديه اين صنف و جمعي از فعالان صنف توليدي شيريني سوغات قم با حضور در شهرك صنعتي شكوهيه از صنايع وابسته به توليد و بسته بندي اين محصول بازديد و با اعلام شرايط و ويژگي هاي كالاي مورد نياز خود از نزديك با توانمندي هاي بومي در اين بخش آشنا شدند.
 

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها