افزایش فعالیت کنسرسیوم صادراتی خوشه فرآوری انگور قزوین

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: علاوه بر توسعه فعالیت کنسرسیوم خوشه تکوین در بازارهای خارجی، دفتر خوشه مینودر هم راه‌اندازی و با برندهای متنوع وارد بازار داخلی و خارجی خواهیم شد.

به گزارش ایسنا، شهریار کشاورز معاون صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی در نشست تعدادی از اعضاء خوشه در دفتر خوشه فرآوری محصولات انگور در تاکستان اظهار کرد: در حوزه توسعه بازار، کمک به صادرات فرآورده‌های انگور و رونق تولید و راه‌اندازی کنسرسیوم‌ها با برندهای مختلف از اولویت اصلی در حوزه خوشه انگور است و از حضور خوشه فرآوری محصولات انگور قزوین در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به ایجاد دفتر فروش خوشه تکوین در روسیه گفت: با توجه به اینکه برند تکوین کارتن سفید به‌عنوان یک برند متمایز و با قیمت بالاتر در مسکو شناخته‌شده و در راستای سهولت مشارکت سایر اعضا، برند دومی با کارتن قهوه‌ای ایجاد شود که قابل‌رقابت با کشمش سطح بازار مسکو ملایر، ترکیه و غیره باشد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین از توسعه فعالیت‌های کنسرسیوم تکوین و همکاری آن با سایر اعضای خوشه و سهامدار شدن اعضای جدید با تقبل قدرالسهم سرمایه‌گذاری انجام‌شده در روسیه به روش امانی با تقبل قدرالسهم هزینه‌های ماهیانه دفتر مسکو خبر داد.

کشاورز با اشاره به فعالیت خوشه تکوین در طول فعالیت این دفتر در خارج از کشور گفت: بیش از 1500 تن کشمش به ارزش دو میلیون و 700 هزار دلار صادرات به کشور روسیه انجام داده است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهر صنعتی در پایان از مطالعه امکان راه‌اندازی دفاتر خوشه در آینده نزدیک در کشورهای فرانسه، تاجیکستان و عراق خبر داد.

به گزارش ایسنا، انگور یکی از اولویت‌ها و ظرفیت‌های مهم استان است که نقش بسزایی در افزایش تولید و توسعه اشتغال پایدار در استان ایفا می‌کند که در حال حاضر 35 واحد صنعتی در حوزه تولید محصولات فرآوری انگور در استان فعالیت می‌کنند.

QR Code

نقشه کشوری خوشه ها